ChemSem
11 Aralık 2018
MBK Kariyer Eğitimleri
11 Aralık 2018
BioSem, geleceğin mühendis adaylarına biyomühendislik ve biyomalzeme alanındaki gelişmeleri yakından takip etmeyi ve alanında uzman konuşmacılar ile sektöre dair akıllarındaki soruları yönlendirebilecekleri bir kariyer etkinliğidir. BioSem etkinliği kapsamında farklı disiplinlere ilgisi olan kişilerin ulusal ve uluslararası firmalar ile bir araya gelmesine, bu alanda ihtiyaç duyulan mühendis profili koşullarını öğrenmelerine ve ona uygun bir kariyer planı yapmalarına imkan sağlayacaktır.
Nisan ayında düzenlemeyi planladığımız ancak pandemi süreci sebebiyle iptal olan BioSem etkinliğimizde ağırlamış olacağımız değerli konuklarımı ve firmalarımız;

CAN KAYACILAR - SANKARA: Ülkemizin özel sektör tarafından desteklenerek kurulmuş ilk ve tek Tematik Ar-Ge Merkezi olan Sankara Beyin ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi, kronik hastalıkların gelişiminin engellenmesinin toplumumuzun sağlıklı ve ekonomik gıdalara erişimi ile mümkün olduğunu savunmaktadır. Bu kapsamda toplumumuzun tükettiği temel gıdaların farklı ve doğal biyobileşenlerce zenginleştirilmesi, böylece toplum sağlığının en ekonomik yoldan korunmasının sağlanması merkezin önde gelen hedeflerinden biridir.

BORA GARİPCAN: Hacettepe Üniversitesi kimya bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra yine aynı üniversitede biyokimya üzerine yüksek lisansını ve doktorasını tamamlamıştır. Doktorası üzerine çalışırken aynı zamanda yurt dışındaki çeşitli üniversitelerde malzeme bilimleri üzerine de çalışmalar yapmıştır. Asıl çalışma alanı ise biyomalzemeler, biyobenzetim ve biyosensörlerdir. 2011 yılından beri Boğaziçi Üniversitesi biyomedikal mühendisliği bölümünde araştırmalarına devam etmektedir.

GEEN BIOTECHNOLOGY: Virüsler ile çalışarak onları kanser gibi çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanmayı hedefleyen bir biyoteknoloji firmasıdır. Bu amaçla onkolitik virüsleri kritik olarak iyileştirme çalışmaları da gerçekleştirmektedirler.

VSY BIOTECHNOLOGY: Kurulduğu günden bu yana her yıl biraz daha kendisini geliştirip faaliyet ve üretim alanlarını genişleten, ihracat oranlarını yükselterek dünyada alanındaki en iyi şirketler sıralamasında yerini alan bir biyoteknoloji firmasıdır. Vizyonu, insanların yaşam kalitesini artırmak için en ileri teknolojiye sahip ürünleri yüksek kalite anlayışı ile üreten, sürdürülebilir büyümeye sahip global bir şirket olmaktır.
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.