Hibrit Çalışmaya Uygun 5 Mekan

Biyosentetik Kornea
27 Kasım 2022
Kurşun Kalemin Serüveni
25 Aralık 2022

Hibrit Çalışmaya Uygun 5 Mekan

Hibrit çalışma modeli, pandemiyle beraber dijital dönüşümün de katkılarıyla hızla hayatımızda yerini aldı. Bu süreçte home office çalışma, online dersler, part-time hibrit stajlar; aslında nerede olursak olalım çalışacağımız bir ortama ihtiyaç duyduğumuz gerçeğini doğurdu. Evlerde çalışmak bir yere kadar diyen ve yeni bir girişimcilik ekosistemi olarak ortaya çıkan paylaşımlı ofisler bu süreçte artarak devam etti.

Bu ofislerin vaatleri arasında farklı alanlardaki çalışanları aynı ofis ortamında birleştirerek geniş bir network ağı sağlamak bulunuyor. Bu fikir tartışılabilir olmakla beraber tabii ki belirli bir ücrete tabi. Bu yazımızda aslında paylaşımlı ofise gitmeden dışarıda çalışabileceğiniz zincir kahvecilerden ve 3. nesil kahvecilerin enlerinden bahsedeceğim. Aşağıdaki kahvecilerinin hepsinin ortak özelliğinin priz ve hızlı internet olduğunu, konforunun kişisel tercihlere bağlı olarak değiştiğinin dipnotunu vererek yazımıza geçelim.

1. Espressolab Tünel & Merter

Espressolab Tünel: İç dizaynı, konforu, büyüklüğü ve çalışma odalarıyla diğer zincir kahvecilerden keskin bir şekilde ayrılıyor. Dilerseniz kapalı çalışma odalarında arkadaşlarınızla çalışabilir, rahatıma düşkünüm diyenlerdenseniz yerdeki minderleri tercih edebilir, ben klasikçiyim derseniz de U şeklinde ve ayrı ayrı çalışma masalarında verimli bir gün geçirebilirsiniz. Konumunun İstiklal Caddesi’nde olmasından kaynaklı herhangi bir ihtiyacınıza gün içinde kolayca ulaşabilirsiniz.

Espressolab Merter: Geçtiğimiz ay açılışını yapmış olup sosyal medyadaki PR çalışmaları sayesinde ciddi bir müşteri kitlesine ev sahipliği yapıyor. Geniş bir alana yayılıp farklı çalışma alanlarını sizler için birleştirmişler. Espressolab, kendi ofislerini de bu alana taşıyarak güzel bir çalışma alanı olduğunu kanıtlamış. Erken saatlerde giderseniz dilediğiniz yerde çalışabilir, molalarınızda geniş bahçesinde yürüyüş yapabilir, oturabilir ve kahvenizi keyifle yudumlayabilirsiniz.

2. Müze Gazhane

Müze Gazhane’ye çeşitli sebeplerden dolayı bir çoğunuzun yolunun düştüğüne eminim; tiyatro, bienal, kütüphane, etkinlikler… Peki gazhanede sesli çalışma alanını ve kütüphaneyi deneyimlediniz mi? Cevabınız hayırsa mutlaka gitmeniz gerektiğini söyleyebilirim.

Ferah çalışma ortamı ve hızlı interneti ile memnun kalacağınız, samimi bir ortam sunuyor. Ayrıca içerisinde bulunan Beltur sayesinde öğle aranızda atıştırmalığınızı uygun fiyata alabilirsiniz. Gün içinde toplantınız yoksa kütüphaneyi tercih edebilir, toplantınız varsa sesli çalışma alanına erkenden gidip yerinizi alabilirsiniz.

3. Montag

Montag 3. nesil kahveci olarak kahvelerini ve minimalist tasarımı sayesinde keyifli bir çalışma ortamı sunuyor. Tek dezavantajının küçük olduğunu söylerken hangi saatte gidilirse gidilsin hep yer bulunduğunu da belirtmek isterim. Ayrıca güler yüzlü çalışanların önerilerini dinleyerek çalışma aralarınıza Montag Special kahvelerini ekleyebilirsiniz.

4. Starbucks Rıhtım & Bahariye

Starbucks, aslında Türkiye genelinde çalışma alanı olarak en çok tercih edilen zincir kahveci. Geniş alanı sayesinde yer bulma imkanı olarak Espressolab gibi daha avantajlı. Eğer hareketlere hassas bir insansanız alttan ve üstten geçen raylı toplu taşıma araçlarının Rıhtım Starbucks’ta sallanma etkisi yaptığını belirtmeliyim.

5. Cevizlibağ MOC

MOC Cevizlibağ şubesi geçtiğimiz sene açıldığı için yeni bir şube. İç ve dış olarak iki kısımdan oluşmakta. İç kısımda iki ayrı U şeklinde çalışma masası bulunuyor. Çalışma masaları kısmı dışında normalde çok yer bulunmuyor. Fakat çalışma masaları gün içinde genellikle boş ve kullanıma uygun.

Bahsettiğim bu 5 mekana ek olarak Salt-Galata, Beyoğlu Türk&Alman Kitabevi, Books&Coffee Caddebostan, Kirpi ve Walter’s Coffee’yi de deneyimleyebilirsiniz. Hepinize keyifli çalışmalar dilerim.

Hazırlayan: Şevval Güneş

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.