YTÜ’de Kampüs Hayatı

Biyomühendislik
24 Temmuz 2022
Plastikle Beslenen Bakteri
7 Ağustos 2022

YTÜ’de Kampüs Hayatı

Üniversite hayatı boyunca alınan eğitim kişinin kariyer hayatını doğrudan etkilemektedir. İyi bir eğitim alan bireyler mesleklerini başarılı bir şekilde icra edebiliyorlar. Üniversite hayatını doğru bir eğitim ile geçirmenin yanı sıra kaliteli ve güzel vakit geçirerek yaşamak da bir o kadar önemlidir.

Yıldız Teknik Üniversite’si vermiş olduğu kaliteli eğitimle birlikte öğrencilere güzel kampüs hayatını da sunuyor. Daha özgür olduğunuz bu ortamda kendi düşünce yapınıza göre insanlarla çok çabuk sosyalleşebilme imkanı bulacaksınız. Her iki kampüsümüzde de etkin olarak faaliyetlerini yürüten kulüplere katılarak hem bir topluluğun parçası olabilir hem de kendinizi geliştirebilirsiniz. Davutpaşa ve Yıldız olmak üzere iki ayrı kampüsü bulunan üniversitemizin iki kampüsünde de üniversite hayatınızın en güzel zamanlarını geçireceğinizden şüpheniz olmasın.

Beşiktaş’ta bulunan Yıldız Kampüsümüz konumu ve eşsiz manzarasıyla sizleri adeta büyüleyecektir. İçerisinde 3 fakültenin bulunduğu kampüs Davutpaşa kampüsüne göre daha küçüktür. Yapıların çoğu tarihi olup sarmaşık kaplı binaları sizleri huzurlu hissettirecektir. Davutpaşa kütüphanesi kadar büyük olmasa da Yıldız kampüsünde de kütüphane mevcuttur burada sessiz bir şekilde ders çalışabilir ve araştırmalarınızı yapabilirsiniz. Kampüste bulunan orta havuzun etrafında arkadaşlarınızla bir şeyler içerken bir yandan da sohbet edebilirsiniz ya da kampüsteki kafeden kahvenizi alıp önünde bulunan yeşilliklerde dinlenme imkanınız da vardır. Sayıca fazla olan kedi dostlarımızı sevebilir onlarla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Konumu gereği çok kısa bir sürede Beşiktaş’a inebilir arkadaşlarımızla vakit geçirebilirsiniz. Merkezi konumundan dolayı her yere çok rahat bir şekilde ulaşım sağlarsınız.

Davutpaşa kampüsümüz konum itibariyle Yıldız Kampüsümüz kadar gözde olmasa da kampüs içinin güzelliği ve konforu bu farkı kapatacaktır. Davutpaşa Kampüsü, Türkiye’deki en büyük kampüslerden birisi olup iki girişi bulunan kampüsün metro kapısı olan A kapısından girdiğinizde sizi uzun bir yokuş karşılayacaktır ama korkmayın ücretsiz kampüs içi ringlerimizle rahatlıkla bu yolu aşabilirsiniz. Kampüsün çok büyük ve fakültelerin birbirinden uzak olmasından dolayı yürümek yerine ringleri sıkça kullanacaksınız. İsterseniz kampüs içinde ücretsiz bisiklete binebilir ve kiralanabilir elektrikli scooter ile gezme fırsatınız da bulunmaktadır. Eskiden askeri kışla olarak kullanılan kampüsümüzde birçok tarihi yapıyla karşılaşacaksınız. Taş Bina’nın atmosferi sizi eski zamanlara götürecektir. 7/24 açık olan kütüphanemizde sınav haftalarında sabahlayabilir ve kütüphanenin hemen yanında bulunan kafede sıcak bir çorba içebilirsiniz. Fakülteler oldukça büyük olup her fakültenin kendi kafesi ve bahçesi bulunmaktadır. İsterseniz yemeklerinizi yemekhanede yiyebilir ya da kampüste bulunan birçok kafede yemek ve kahve keyfi yapabilirsiniz. Mangal alanımızda arkadaşlarınızla keyifli piknikler yapma şansınız da olacaktır. Kampüsümüzün en çok vakit geçirilen yeri olan yeşilliklerle kaplı Orta Bahçe’de ders çıkışlarında arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Sahalarda maç yapabilir, fitness salonunda sporunuzu yapabilir, yüzme havuzunda dilediğinizce yüzme imkanı bulabilirsiniz. Her an her yerde karşılaşacağınız köpek dostlarımızla oynayabilir ve onları besleyebilirsiniz. Hepsi çok sevecendir ve sizinle keyifli vakit geçireceklerdir. Eğer hazırlık okuyorsanız bölüme başlamadan birçok arkadaş edinebilirsiniz. Orta Bahçe’de veya kafelerde otururken her an biriyle tanışabilirsiniz. Sosyalleşmek bu kampüste çok kolaydır.

Hayallerinizdeki kampüs hayatını her iki kampüsümüzde de yaşayabilirsiniz. Sosyalleşmeniz ve kendinizi geliştirmeniz için sunulan imkanlarla çok keyifli bir üniversite hayatı geçirme fırsatına sahip olacaksınız. Unutamayacağınız, güzel anılar biriktireceğiniz bir kampüs yaşamı dileriz.

Hazırlayan: Ecehan Goloğlu

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.